Band of Brothers ile Yaza Merhaba

Band of Brothers
Evet bir Willie Nelson dosyası ile yine karşınızdayız. Bu gidişle Avenues The Band tamamen Willie Turkey Fun Club’a dönüşecek diye endişelenmiyor (!) değiliz. Ama yapacak pek bir şey yok. Bizler yaşamı genç halimizle ağırdan alıp yaşlandırmaya çalışırken, country efsanesi usta müzisyen Willie boş durmuyor, her yaptığı ile yaşama kalıcı ürünler bırakarak baş döndürücü bir hızda üretmeye devam ediyor… Let’s Face The Music and Dance ve To All The Girls gibi iki önemli albümün ardından Willie bu kez kendi parçalarına dönüş yapıyor. Hem de yaklaşık tam 18 sene sonra…

1996’da yayınlanan Spirit albümünden bu yana pek çok albüm çıkartmasına karşılık çoğunlukla ya sevdiği sanatçıların coverları ya da çeşitli düetler, eski klasiklerin yeni yorumları gibi konsept albümlerle gündeme gelmişti Willie. Oysa ki kariyerinin ve country müziğin Crazy gibi, Night Life gibi, Blue Eyes Crying in the Rain gibi sayısız klasiğini yazan ve büyük başarılara imza atan Willie’nin yeni bestelerini üretmemesi düşünülemezdi.

Band of Brothers albümü resmi satışa 17 Haziran’da Legacy Records’tan çıkacak. Şimdilik albümden 4 parça dinlemiş ve genel bir fikir sahibi olmuş durumdayız. Albümün genel teması aslında Willie’nin kendi yaşantısı üzerine şekillenmiş durumda. Hakkında çokça konuşulmuş “outlaw” kavramından parça yazımına, kadınlardan, müzikte sınır tanımamaya kadar geniş bir yelpazede geziniyor Band of Brothers. Albümdeki 9 parça doğrudan Willie Nelson tarafından yeni yazılmış çalışmalar.Kalan 4 parça da ise Billy Joe Shaver, Vince Gill gibi isimleri görüyoruz.

Belirttiğimiz gibi şu ana kadar albümden toplamda 4 parça dinleme şansına eriştik. “The Bring It On” albümün açılışında yer alıyor.

“Well I know you’re out there ’cause I hear you breathin’/But it still don’t mean nothin’ to me/Bring it on.” sözleri nasıl bir ruh hali karşı karşıya olduğumuzu gösterir nitelikte. Willie yaşamdaki duruşu kazançları kayıpları ile ilgili açıklamalarda bulunuyor ve “bring it on..” diyor.

Blues esintileri taşıyan Mickey Raphael’in mızıkası ile daha da hüzünlenen “The Git Go” parçasında ise Billy Joe Shaver ve Jamey Johnson gibi iki farklı kuşaktan iki country ustası Willie’ye eşlik ediyor.  Düşük tempolu ve baharatlı “The Git Go” dışında, dinleme şansına eriştiğimiz bir diğer parça Band of Brothers albümünün kapanış parçası olacak “I’ve Got A Lot of Traveling To Do…” Willie’nin son yıllardaki klasik tempolu neşeli family band parçalarından biri olarak düşünebileceğimiz parça özellikle bir önceki albüm Heroes’ın eğlenceli singlelarından “Roll Me Up And Smoke Me When I Die” ile ciddi benzerlik gösteriyor… Bir diğer klasik olmaya aday parça ise Band of Brothers’ın ilk duyurusunun yapıldığı bir kaç hafta önce videosunu izlediğimiz “The Wall” parçası. Kesinlikle albümün en iyilerinden olmaya şimdiden aday diyebiliriz. Heroes albümünde yer alan Pearl Jam’in “Just Breathe” coverını eğer beğenmişsiniz The Wall da tam size göre diyebiliriz. Nefis bir yol parçası sizleri bekliyor… Videosundaki bilgiler ise gerçekten nefesiniz kesilerek nasıl bir efsaneyi dinlediğinizi bir kez daha idrak etmenize yardımcı oluyor… Bu yaza damgasını vuracak albümlerden biri hiç şüphe yok ki Band of Brothers olacak bizler için.

Albümdeki 14 parçanın tam listesi şu şekilde:

1. Bring It On (Willie Nelson/Buddy Cannon)
2. Guitar in the Corner (Willie Nelson/Buddy Cannon)
3. The Wall (Willie Nelson/Buddy Cannon)
4. Whenever You Come Around (Vince Gill/Pete Wasner)
5. Wives and Girlfriends (Willie Nelson/Buddy Cannon)
6. I Thought I Left You (Willie Nelson/Buddy Cannon)
7. Send Me a Picture (Willie Nelson/Buddy Cannon)
8. Used to Her (Willie Nelson/Buddy Cannon)
9. The Git Go (Billy Joe Shaver/Gary Nicholson)
10. Band of Brothers (Willie Nelson/Buddy Cannon)
11. Hard to Be an Outlaw (Billy Joe Shaver)
12. Crazy Like Me (Dennis Morgan/Shawn Camp/Billy Burnette)
13. The Songwriters (Gordie Sampson/Bill Anderson)
14. I’ve Got a Lot of Traveling to Do (Willie Nelson/Buddy Cannon)

© 2012-2019 AVENUES MUSIC | AVENUESTHEBAND.COM