Willie Nelson – To All The Girls

51FfUrOIGoL._SS280_

Avenues “Streets” bölümümüzün demirbaşlarından Texaslı country efsanesi Willie Nelson’ın hızına yetişmek çok zor. Henüz “Let’s Face The Music and Dance” gibi olağanüstü güzellikte bir albümü keşfetmeye devam ederken Willie aradaki süreçte boş durmadı ve yeni albümünü tamamladı. Sanatçı bu kez yaşamında iki önemli dinamik üzerine şekillendiriyor albümünün konseptini. Müzik ve yetenekli kadınlar… Willie Nelson country müzik alanında milyonların hislerine tercüman olmuş duygusal ve romantik klasiklere imzasını atmış biri. Geçmişten günümüze çalışmalarında yer almış ve kendisinin de takdir ettiği bayan vokallerle countryden soula uzanan bir yelpazede klasikleri harmanlıyor. Albümün ismini de “To All The Girls” olarak belirliyor.

15 Ekim’de satışa sunulacak albümde “From Here To The Moon and Back” ‘te Dolly Parton’la düetini göreceğiz Willie’nin. Parça aslen Parton’ın 2012 yılında Joyful Noise filmi için yazdığı bir soundtrack. Albümde Bill Withers klasiği “Grandma’s Hands”ı Mavis Staples’la birlikte seslendiriyor. “Far Away Places” ‘ta Willie’nin önceden de düet yaptığı Sheryl Crow devreye giriyor. Kariyerinin en önemli yapıtaşlarından biri olan efsane “Always on my Mind” da Carrie Underwood ile mikrofon başına geçiyor Willie.

To All The Girls‘in konuk listesi elbette bu kadar değil. Kimler yok ki… Emmylou Harris, Alison Krauss, Miranda Lambert, Norah Jones, Loretta Lynn ve Roseanne Cash gibi her biri kendi alanının öncüsü iz bırakan bayan vokaller albümde yer alıyor dersek nasıl sürprizlerin bizi beklediğini tahmin edebilirsiniz.

Yeni albümünde Willie bir kez daha prodüktör Buddy Canon’la birlikte çalışıyor. Buddy’i son albümleri Heroes ve Let’s Face The Music and Dance’ten tanıyoruz. Bizler gibi Willie Nelson fanıysanız, kaliteli müziğin peşindeyseniz 15 Ekim büyük gün!

© 2012-2018 AVENUES MUSIC | AVENUESTHEBAND.COM